Circus SE CA1.DE
Raport generowany przez AI · nie stanowi porady inwestycyjnej · dane wyodrębnione automatycznie; prosimy weryfikować z podlinkowanym oryginałem więcej
Model biznesowy#
Czym zajmuje się spółka i w jaki sposób zarabia; opracowane redakcyjnie przez AI wyłącznie na podstawie oryginalnych raportów spółki, bez własnej oceny.
Circus SE opracowuje i wdraża autonomiczne roboty kuchenne zasilane sztuczną inteligencją na potrzeby komercyjnej gastronomii, kuchni instytucjonalnych oraz zastosowań obronnych. Główna linia produktów obejmuje robota CA-1, zaprojektowanego do przygotowywania standaryzowanych posiłków na dużą skalę, oraz wariant CA-M przeznaczony do zastosowań wojskowych i obronnych, z zabezpieczonymi kontraktami na integrację w koszarach w kilku państwach członkowskich NATO. Przychody generowane są z wdrożeń robotów, przy czym struktury finansowania – w tym obligacje plasowane za pośrednictwem FINEXITY oraz partnerstwo leasingowe z MVV Leasing – służą ułatwieniu adopcji przez klientów. Przejęcie Alberts Robotic Blending Technology w Q1 2026 poszerzyło możliwości sprzętowe spółki. Poza sprzętem Circus rozwija samodzielne produkty programowe oparte na sztucznej inteligencji, począwszy od Circus Visual Intelligence – produktu z zakresu widzenia komputerowego zbudowanego na modelach własnych, trenowanych na materiałach operacyjnych z własnej floty robotów. System Circus Pods bag-in-box, oferta dostawy materiałów eksploatacyjnych, wszedł w fazę rozwoju w Q1 2026 z planowanym wprowadzeniem na rynek w 2026 roku. Spółka działa na styku technologii żywności, robotyki przemysłowej i obronności, z rosnącym zasięgiem międzynarodowym oraz ugruntowaną ścieżką wejścia na rynek USA po uzyskaniu certyfikacji i wpisu na listę ADE Level 3 w Q1 2026.
Aktualny stan#
Podsumowanie ostatniego okresu sprawozdawczego: kluczowe wskaźniki, czynniki wzrostu i wypowiedzi zarządu; opracowane redakcyjnie na podstawie aktualnego raportu oryginalnego, każda liczba potwierdzona numerem źródłowym.
Kurs i wykres#
Interaktywny wykres kursowy (TradingView) oraz przebieg kluczowych wskaźników z tabel głównych. Wykres kursowy ładuje się dopiero po kliknięciu; w tym momencie nawiązywane jest połączenie z TradingView.
Dzienne świece z markerami newsów i wyników. Ładuje się dopiero po kliknięciu.
Czynniki kursowe#
Czynniki, które sama spółka wskazuje jako istotne dla swojego rozwoju biznesowego (na podstawie materiałów IR); odtworzone neutralnie, bez prognoz kursowych i bez własnej oceny.
CA-1 Series 4 weszła do produkcji seryjnej w maju 2025 r., a pierwsze komercyjne dostawy do klientów korporacyjnych (np. REWE) zaplanowano na 2025-H2, co oznacza przejście od fazy rozwoju do generowania przychodów z wysyłek przy bardzo małej bazie (przychody za 2023-Q4: 1,1) 7 8 9 3
Seryjna produkcja CA-1 Series 4 rozpoczęła się w maju 2025 r.; komercyjne dostawy do pierwszych klientów korporacyjnych oraz wysyłki do supermarketów REWE zaplanowano na 2025-H2 8 9 7
Circus Defence SE zostało założone w 2025 r.; planowane jest wejście na rynek systemu obronno-ratunkowego CA-M; rozmieszczenie u europejskich sił zbrojnych zapowiedziano na 2026 r., a dostawy CA-M V1 zaplanowano na 2026-Q3 9 7 10
Przejęcie technologii agentic-AI spółki Fully Ventures GmbH (FullyAI) w 2025 r. oraz przejęcie Alberts Robotic Blending Technology w 2026-Q1 rozszerza stos automatyzacji 9 7 10
Operator AI uruchomiony we współpracy z Meta w 2026-Q1, wraz z Circus Visual Intelligence oraz systemem bag-in-box Circus Pods planowanym na 2026 r. 10
Umowy z dużymi klientami - REWE, Tamoil (HEM) i Mangal Group - dotyczące segmentów mobilności i handlu detalicznego od 2025 r. 7
Wskaźniki zmian sygnalizują przyspieszający wzrost oraz zainicjowane prognozy, jednak raportowane podstawowe przychody pozostają niewielkie (przychody za 2023-Q4: 1,1; środki pieniężne: 0,2), ponieważ komercyjne wysyłki są nadal w fazie rozruchu 3
trend sektorowy: Ujawnienia relacji inwestorskich wskazują na robotykę ucieleśnionej sztucznej inteligencji w obszarze żywności, handlu detalicznego i obronności, która przechodzi od fazy pilotażowej do wczesnego wdrożenia komercyjnego; seryjna produkcja, kontrakty obronne i wysyłki korporacyjne skalują popyt, podczas gdy przychody utrzymują się na wczesnym etapie 8 9 10 3.
Oś czasu wydarzeń#
Ta oś czasu gromadzi istotne zdarzenia z oryginalnych raportów: zmiany guidance, sygnały przychodowe i marżowe, zwroty strategiczne, komunikaty o produktach i M&A. Zdarzenia pogrupowane są według kwartałów (najnowsze jako pierwsze); szary tag przed każdym zdarzeniem podaje jego typ, data jest datą publikacji źródła. Cytaty kierownictwa otwierają blok kwartału jako wypowiedzi bezpośrednie. Na kwartał pokazujemy trzy najbardziej znaczące zdarzenia; więcej można rozwinąć dla każdego kwartału, starsze lata są zwinięte. Każde zdarzenie niesie swoje źródło jako klikaną cyfrę górną.
2026 · 3 zdarzeń
2026-Q1 · Sty – Mar 2026
Inauguracja prognozy przychodów na rok obrotowy 2026 na poziomie 44–55 mln EUR po dwóch podwyższeniach kapitału w 2025 roku (10)
Integracja z Bundeswehrą przy 17 aktywnych robotach AI; wygrane kontrakty na wiele koszar wojskowych dla CA-1; >10 sojuszników NATO w aktywnych negocjacjach; produkt obronny CA-M ukończył testy funkcjonalne P0 (10)
Certyfikacja na rynek USA odblokowana z jasną ścieżką wejścia na rynek; uruchomienie notowania ADE Level 3 na rynku USA (10)
2025 · 8 zdarzeń
2025-H1 · Sty – Cze 2025
Podwyższenie kapitału poprzez emisję 2 418 820 nowych akcji po cenie EUR 12,20 w dniu 10 grudnia 2025 r., generując łącznie około EUR 29,5 mln brutto od nowych i istniejących akcjonariuszy (9)
2025-Q3 · Lip – Wrz 2025
Pierwsze partie produkcji wielkoseryjnej ruszyły w nowej fabryce do sierpnia 2025 roku, około sześciu miesięcy po uruchomieniu zakładu (9)
2025-Q2 · Kwi – Cze 2025
Skonsolidowana strata netto w wysokości EUR 10 658 tys. odnotowana za pierwsze półrocze 2025 r. (9)
Circus Defence SE powołana jako wyodrębniony podmiot; zaprezentowano autonomiczny system taktycznego zaopatrzenia wojsk CA-M; zbudowano obecność operacyjną na Ukrainie (9)
CA-1 Series 4 wprowadzona w kwietniu 2025 r. jako pierwszy w pełni uprzemysłowiony system ucieleśnionej sztucznej inteligencji; pierwsze wysyłki dostarczone do klientów korporacyjnych, w tym do supermarketów REWE (9)
W H1 2025 przejęto FullyAI (Fully Ventures GmbH) w celu rozszerzenia możliwości agentic AI platformy CircusOS; formalne zakończenie transakcji nastąpiło w H2 2025 (9)
2025-Q1 · Sty – Mar 2025
Podwyższenie kapitału poprzez emisję 1 168 202 nowych akcji po cenie EUR 16,00, pozyskując EUR 18,7 mln brutto od nowych inwestorów instytucjonalnych w marcu 2025 r. (9)
Podstawowe patenty na technologię CA-1, pierwotnie zgłoszone w 2021 roku, zostały zabezpieczone w marcu 2025 roku; portfel rozszerzono do ponad 36 międzynarodowych patentów obejmujących rozwiązania z zakresu robotyki AI i oprogramowania (9)
2024 · 7 zdarzeń
FY2024 · Sty – Gru 2024
Strata EBITDA pogłębiła się z EUR -4 051 tys. (2023) do EUR -11 915 tys. (2024); strata netto wzrosła z EUR -4 969 tys. do EUR -15 229 tys., napędzana kosztami osobowymi w wysokości EUR 7 134 tys. przy 84 pracownikach oraz inwestycjami w skalowanie produkcji 7 8
Przychody spadły z EUR 634 tys. (2023) do EUR 251 tys. (2024); działalność lokalizacji testowych zakończona z końcem lipca 2024 roku, przy łącznej produkcji w wysokości EUR 980 tys., obejmującej EUR 729 tys. aktywowanych prac własnych dotyczących rozwoju CircusOS i CA-M 7
Kapitały własne spadły z EUR 17 639 tys. do EUR 2 410 tys., a wskaźnik kapitałów własnych zmniejszył się z 80 % do 15 %; obligacja zamienna w całości uplasowana na poziomie EUR 9 147 tys. w zobowiązaniach; pożyczki akcjonariuszy do wysokości EUR 5 000 tys. ustanowione, z kwotą EUR 1 576 tys. wykorzystaną na koniec roku 7
2024-H2 · Lip – Gru 2024
Wyemitowano obligację zamienną do wysokości EUR 9 048 tys. oprocentowaną 2,0 %, przy czym na dzień bilansowy H1 2024 roku wykorzystano kwotę EUR 5 298 tys., co stanowi główną pozycję zewnętrznego zadłużenia spółki 5
Podpisano termsheet dotyczący planowanego przejęcia Campo Group, niemieckiej spółki z dziedziny sztucznej inteligencji, skupionej na integracjach robotyki oraz infrastrukturze AI dla sektora mobilności i handlu detalicznego; zamknięcie transakcji oczekiwane w ciągu 8-10 tygodni, z zastrzeżeniem finalizacji umów 5
Circus SE zadebiutowała na Xetra w dniu 22 stycznia 2024 roku po cenie otwarcia wynoszącej EUR 10,80, co oznaczało przekształcenie spółki w podmiot notowany publicznie 5
2024-Q2 · Kwi – Cze 2024
2023 · 5 zdarzeń
2023-Q4 · Paź – Gru 2023
Przekształcono w Societas Europaea i zakończono bezpośrednie notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Monachium, segment m:access, w dniu 22 grudnia 2023 roku; dopuszczenie do obrotu na Xetra nastąpiło w dniu 22 stycznia 2024 roku (2)
Pro forma EBITDA EUR -11 do -13 milionów, odzwierciedlająca inwestycje w fazie rozwojowej w Circus Robotics i Circus OS (3)
Pro forma przychody EUR 1,1 miliona wygenerowane wyłącznie z działalności testowych kuchni; w 2023 roku nie odnotowano żadnych przychodów z komercjalizacji (3)
Przejęto Aitme GmbH w sierpniu 2023 roku, zintegrowaną jako Circus Robotics GmbH; zastosowano pro forma konsolidację za pełny rok (3)
2023-Q3 · Lip – Wrz 2023
Pozyskano EUR 5,5 miliona w drodze podwyższenia kapitału w lipcu 2023 roku oraz EUR 9,05 miliona w drodze obligacji zamiennych; stan środków pieniężnych netto na koniec roku FY2023 wyniósł EUR 0,2 miliona (2)
Wskaźniki kluczowe (mln €)#
Kluczowe wskaźniki finansowe spółki w trzech ujęciach, jedno pod drugim: lata obrotowe (tak jak raportowane; w przypadku korekt/restatements tabela pokazuje najnowszą wersję zgłoszenia, oznaczoną), półrocza (podstawa 6-miesięczna, H2 = samo drugie półrocze) oraz kwartały (podstawa 3-miesięczna, nie skumulowane). Każdy wiersz to jeden okres, najnowszy jako pierwszy. Wartości z kropkowanym podkreśleniem są klikalne i pokazują wartość surową, dokładne miejsce w źródle, dowód skali oraz źródło; wartości pochodne pokazują dodatkowo formułę i dane wejściowe. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał.
Wszystkie informacje służą wyłącznie wsparciu Państwa własnej decyzji inwestycyjnej i nie stanowią rekomendacji; wiążące są oryginalne raporty spółki.
Lata obrotowe
Półrocza
| Okres | Opublikowano | Przychody | Zysk operacyjny | Zysk netto | FCF | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-H1* | 2025-12-19 | 0 | -10,4 | -10,7 | -12,8 | 5 | 4,2 | 9 |
| 2024-H2* | 2025-07-11 | 0 | – | -8,2 | -3,9 | 0,3 | 8,9~ | 7 |
| 2024-H1* | 2024-12-23 | 0,2 | -7,1 | -7,1 | -5,3 | 0,3 | 5 | 5 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Przychody | Gotówka | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023-Q4* | 2024-05-14 | 1,1 | 0,2 | -0,2 | 3 |
Bilans i przepływy pieniężne (mln €)#
Bilansowe wartości punktowe (np. środki pieniężne, zadłużenie finansowe) oraz pozycje przepływów pieniężnych (operacyjne przepływy pieniężne, inwestycje/Capex) według roku obrotowego, półrocza i kwartału. Wartości bilansowe obowiązują na koniec okresu, pozycje przepływów dotyczą całego okresu. Wartości pochodne są oznaczone i obliczane przykładowo następująco: Net Debt = zadłużenie finansowe; środki pieniężne; Free Cash Flow = operacyjne przepływy pieniężne; Capex; kliknięcie w popover pokazuje formułę i dane wejściowe. Wszystkie wartości są ekstrahowane automatycznie z dokumentów zgłoszeniowych; błędy są możliwe; decyzyjnie istotne liczby należy samodzielnie zweryfikować, klikając w powiązany oryginał.
Lata obrotowe
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2024 | 2025-07-11 | 0,3 | 9,1~ | 8,9~ | -6,9 | 2,2 | -9,1 | 8 |
| FY2023 | 2024-06-27 | 0,2 | 0 | -0,2 | -6 | 0,8 | -6,8 | 2 |
Półrocza
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Przepływy op. | Capex | FCF | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-H1 | 2025-12-19 | 5 | 9,2 | 4,2 | -12,5 | 0,3 | -12,8 | 9 |
| 2024-H2 | 2025-07-11 | 0,3 | 9,1~ | 8,9~ | -2,7 | 1,2 | -3,9 | 7 |
| 2024-H1 | 2024-12-23 | 0,3 | 5,3 | 5 | -4,2 | 1 | -5,3 | 5 |
Kwartały
| Okres | Opublikowano | Gotówka | Zadłużenie | Dług netto | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|
| 2023-Q4 | 2024-05-14 | 0,2 | 0 | -0,2 | 3 |
Produkty i M&A (21/25 aktywne+aktualne)#
Komunikaty dotyczące produktów pochodzące z raportów; wprowadzenia na rynek, zatwierdzenia, partnerstwa; z datą pierwszej wzmianki i źródłem. „Aktywny/bieżący“ oznacza: nadal wzmiankowany w najnowszych raportach; to, czego spółka już nie wymienia, trafia do części rozwijanej, ale nigdy nie jest usuwane. Wiersze zaznaczone na szaro to produkty wycofane.
| Produkt / linia | Od | Status | Źródło |
|---|---|---|---|
| CA-M V1 dostawy | 2026-09 | Wprowadzono | 10 |
| Circus Visual Intelligence | 2026-06 | Wprowadzono | 10 |
| Operator AI with Meta | 2026-03 | Wprowadzono | 10 |
| Wdrożenia w europejskich siłach zbrojnych | 2026 | Wprowadzono | 9 |
| Circus Pods bag-in-box system | 2026 | Wprowadzono | 10 |
| CA-M defense sector system | 2026 | Wprowadzono | 9 |
| CA-M Series 1 wprowadzenie na rynek | 2026 | Wprowadzono | 8 |
| CA-1 dostawy do supermarketów REWE | 2025-12 | Wprowadzono | 9 |
| CA-1 system robotyki AI – pierwsze dostawy komercyjne | 2025-09 | Wprowadzono | 7 |
| CA-1 dostawy do klientów korporacyjnych (np. REWE) | 2025-09 | Wprowadzono | 7 |
| system AI CA-1 z wbudowaną inteligencją | 2025-06 | Wprowadzono | 9 |
| Umowy z dużymi klientami – REWE, Tamoil (HEM), Mangal Gruppe dla segmentów go-to-market Mobilność i Handel detaliczny | 2025 | Wprowadzono | 7 |
| Generowanie przychodów segmentu Obronność | 2025 | Wprowadzono | 8 |
| Powołanie Circus Defence SE | 2025 | Wprowadzono | 9 |
| Dostawy CA-1 do pierwszych klientów korporacyjnych | 2025 | Wprowadzono | 8 |
| Włączenie do Xetra | 2024-01 | Wprowadzono | 2 |
| Mangal x LP10 - pierwsza w pełni autonomiczna franczyza gastronomiczna z CA-1 | 2024 | Wprowadzono | 5 |
| Flughafen Berlin Brandenburg - serwis posiłków | 2024 | Wprowadzono | 5 |
| System CA-M dla obronności i ochrony przed katastrofami – wprowadzenie na rynek | 2024 | Wprowadzono | 7 |
| Beijing University Food Raw Material Joint Procurement Centre - autonomiczna siec robotów | 2024 | Wprowadzono | 5 |
| CA-1 Series 4 (6×) | 2023 | Wprowadzono | 8 |
| Kommerzielle Markteinführung CA-1 (2×) | 2026 | Wprowadzono | 2 |
| Notowanie giełdowe (listing bezpośredni) | 2023-12 | Wprowadzono | 2 |
| Notowanie m:access Monachium | 2023-12 | Wprowadzono | 2 |
| Partnerstwa jednostek CA-1 (Uniwersytety Pekinskie) | 2023 | Wprowadzono | 2 |
M&A (9)#
Wszystkie zarejestrowane przejęcia (zakupy) i zbycia/wyjścia z datą, krótkim opisem i źródłem; celowo obejmuje również mniejsze transakcje, które często pomijane są w podsumowaniach. Ceny zakupu pojawiają się tylko tam, gdzie spółka sama je ujawniła. Wiersze zaznaczone na szaro to transakcje anulowane; data anulowania jest podana w wierszu.
Przejęcia
| Transakcja / udział | Data | Typ | Źródło |
|---|---|---|---|
| Przejęcie Alberts Robotic Blending Technology | 2026-03 | Sfinalizowano | 10 |
| Przejęcie FullyAI (2×) | 2025-08 | Sfinalizowano | 9 |
| Fully Ventures GmbH (FullyAI) – przejęcie technologii Agentic AI | 2025-05 | Sfinalizowano | 7 |
| Przejęcie FullyAI | 2025-01 | Sfinalizowano | 7 |
| Przejęcie Campo Group | 2024-11 | Sfinalizowano | 5 |
| Podwyższenie kapitału rzeczowego Circus Kitchens GmbH | 2023-09 | Sfinalizowano | 2 |
| Przejęcie Circus Robotics GmbH (dawniej Aitme GmbH) | 2023-08 | Sfinalizowano | 2 |
| Circus Robotics | 2023-08 | Sfinalizowano | 4 |
| Przejęcie Aitme GmbH | 2023-08 | Sfinalizowano | 2 |
Raportowane KPI (zgodnie z ujawnieniem) (91)#
Wskaźniki, które spółka ujawnia samodzielnie poza standardowymi danymi finansowymi; m.in. portfel zamówień, przychody cykliczne, liczba użytkowników lub jednostek, miary skorygowane. Te „narracyjne KPI“ zwykle wymykają się standardowym bazom danych; tutaj są gromadzone tak jak raportowane, bez własnych obliczeń. Ważne: definicja pochodzi od samej spółki i może się różnić między firmami; przy każdej wartości podany jest okres i źródło.
| Data | Okres | KPI | Wartość / zmiana | Źródło |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | dostępność systemu | 92.5% | 10 |
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | wzrost mocy produkcyjnej | 60% | 10 |
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | order backlog | >550 AI-robots | 10 |
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | struktura finansowania CA1 | EUR 4k/month for 5-7 year contract | 10 |
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | limit finansowania na klienta | EUR 10 Mio | 10 |
| 2026-04-16 | 2026-Q1 | linia finansowania AI Robotics | EUR 50 Mio | 10 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | aktywa ogółem | 25,694 (EUR in EUR thousand) | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | personel techniczny | 60 | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | akcje w obiegu | 23,788,202 | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | patenty | 36 | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | personel nietechniczny | 27 | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | kapitalizacja rynkowa | 344.9 million | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | wskaźnik kapitału własnego | 43% | 9 |
| 2025-12-19 | 2025-H1 | kapitał własny | 10,443 (EUR in EUR thousand) | 9 |
| 2025-07-11 | FY2024 | przychody powtarzalne z subskrypcji % | over 70% | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | robot beta operations | 3,000h+ | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | sprzedane posiłki | >600k | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | pozyskany kapitał | €60M | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | roczna moc produkcyjna | 6,000 units | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | zobowiązania z tytułu dostaw i usług | 1.461 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Łączne wynagrodzenie audytora | EUR 85 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Zobowiązania podatkowe w pozostałych zobowiązaniach | EUR 800 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Pozostałe zobowiązania | 3.807 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Koszty pracownicze | 7.134 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Pozostałe zobowiązania finansowe | EUR 1,653 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Koszty materiałowe | 254 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Odsetki i podobne koszty wobec spółek powiązanych rok poprzedni | EUR 2 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Odsetki i podobne koszty wobec spółek powiązanych | EUR 8 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Współczynnik kapitału własnego | 15% | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Kapitał własny | 2.410 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Średnie zatrudnienie | 84 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego rok poprzedni | EUR 370 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z konsolidacji rok poprzedni | EUR 1,756 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego z konsolidacji | EUR 1,579 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Rezerwa z tytułu odroczonego podatku dochodowego | EUR 783 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Łączna wartość nominalna obligacji korporacyjnych | EUR 9,048 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Wartość nominalna obligacji korporacyjnych na okaziciela | EUR 1,000 | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Oprocentowanie obligacji korporacyjnych | 2.0% | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Suma bilansowa | 19.621 | 7 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Wynagrodzenie audytora za doradztwo podatkowe | EUR 1 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Wynagrodzenie audytora - pozostałe usługi | EUR 2 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Wynagrodzenie audytora - usługi audytorskie | EUR 82 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | Łączne wynagrodzenie Rady Administracyjnej | EUR 48 thousand | 8 |
| 2025-07-11 | FY2024 | amortyzacja | 3.198 | 7 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | przychody powtarzalne Circus AI | 1,1 Milliarden US-Dollar | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | dostępny limit kredytowy | 5 Mio. EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | aktywa obrotowe | 2.331 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | wykorzystana obligacja zamienna | 5.298 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | średni wolumen obrotów | 1.810 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | nakłady własne aktywowane | 460 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | oprocentowanie obligacji zamiennych | 2 % | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | kwota rozliczenia obligacji zamiennych | 5.321.242,52 EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | zapasy | 185 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | zamówienia przedsprzedażowe CA-1 | 5.430 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | zobowiązania wobec podmiotów powiązanych | 392 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | zobowiązania z tytułu dostaw i usług | 793 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | potencjał przychodów Hardware | 1,7 Mrd. EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | minimum 25 stycznia | 9,10 EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | pozostałe koszty operacyjne | 2.576 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Pozostałe zobowiązania | 632 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | rezerwy | 541 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | koszty pracownicze ogółem | 3.535 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | koszty pracownicze Robotik Hardware | 1.964 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | koszty pracownicze eksploatacja laboratoriów testowych | 319 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Rezerwa z tytułu podatku odroczonego TEUR | 2.126 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Rezerwa z tytułu podatku odroczonego | 2.163.541 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Pracownicy techniczni | 50 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Pracownicy nieechniczni | 22 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Pracownicy na koniec H1 2024 | 72 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Pracownicy średniorocznie H1 | 71 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Kapitalizacja rynkowa | 655,9 Mio. EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Wartość maksymalna 13 czerwca | 36,00 EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Całkowite zamówienia wstępne CA-1 | 8.431 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Przychody ogółem | 760 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Współczynnik kapitału własnego | 53 % | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Kapitał własny | 10.576 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Średnia zmiana kursu akcji H1 | 190 % | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Przepływy pieniężne z działalności inwestycyjnej | -978 (EUR TEUR) | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Przepływy pieniężne z działalności finansowej | 5.298 (EUR TEUR) | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Suma bilansowa | 21.065 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Aktywa trwałe | 18.640 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Kurs akcji zamknięcie 30 czerwca | 29,00 EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Kurs akcji otwarcie | 10,80 EUR | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Amortyzacja wartości niematerialnych | 1.337 | 5 |
| 2024-12-23 | 2024-H1 | Amortyzacja wartości firmy | 734 | 5 |
| 2024-06-27 | FY2023 | w tym pracownicy techniczni | 41 | 2 |
| 2024-06-27 | FY2023 | w tym pracownicy operacyjni | 43 | 2 |
| 2024-06-27 | FY2023 | z tego pracownicy niemerytoryczni | 27 | 2 |
| 2024-06-27 | FY2023 | Pracownicy | 111 | 2 |
| 2024-06-27 | FY2023 | Kapitał zakładowy | 22.620.000,00 | 2 |
| 2024-06-27 | FY2023 | Łączna liczba akcji | 22.620.000 | 2 |
Śledzenie Guidance (najnowsze na metrykę/okres · 4/4)#
Wszystkie prognozy kierownictwa (guidance) i ich późniejszy wynik. Rodzaje: cele roczne (fiscal-year targets) oraz cele kwartalne/półroczne; dla każdej metryki i okresu obowiązuje najnowsze stwierdzenie, starsze wersje można rozwinąć. Status jest weryfikowany automatycznie względem faktycznych wyników podanych później: otwarty (okres jeszcze trwa), osiągnięty, przekroczony, nieosięgnięty. W przypadku widełek („X do Y“) wystarczy osiągnięcie dolnej granicy zakresu. Protokołowane neutralnie; bez własnych szacunków i ocen.
| Za okres | Wydano dnia | Wskaźnik | Cel | Wykonanie | Ocena | Kierunek | Źródło |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2026-04-16 | Przychody | 0,04–0,06 | – | oczekujące | wydany po raz pierwszy | 10 |
| FY2025 | 2025-12-19 | EBITDA | -8–-6 | – | oczekujące | potwierdzony | 9 |
| FY2025 | 2025-07-11 | Przychody | low single-digit million euro range | – | oczekujące | wydany po raz pierwszy | 8 |
| FY2024 | 2024-05-14 | EBITDA | negative | -11,9 | – | – | 3 |
Rozwój#
Skrócone podsumowanie każdego okresu sprawozdawczego w formie tekstu ciągłego: co zmieniło się operacyjnie, jakie czynniki wskazuje kierownictwo, jak rozwinęły się wyniki i przepływy pieniężne. Najnowszy okres jako pierwszy, pogrupowane według lat; każdy tekst powstaje na podstawie oryginalnego raportu danego okresu, cyfry górne odsyłają do źródła.
FY2026
Na rok obrotowy 2026 Circus SE ogłosiła inauguracyjną prognozę przychodów na poziomie 44–55 mln EUR – swój pierwszy formalny roczny cel finansowy dla tego okresu (10). Operacyjnie, dostępność systemu osiągnęła 92,5 % w marcu 2026 roku przy produkcji blisko 20 000 posiłków, a moce produkcyjne wzrosły o 60 % w 2026-Q1 (10). Spółka uplasowała pierwszą obligację finansującą flotę robotów AI z FINEXITY i zawarła umowę leasingową z MVV Leasing w celu finansowania wzrostu floty (10). Strategicznie, Circus uzyskała certyfikację na rynek USA i uruchomiła notowanie ADE Level 3 na rynku USA, jednocześnie rozszerzając działalność na sektor obronności z 17 aktywnymi robotami AI zintegrowanymi w ramach Bundeswehry, przy wsparciu licznych kontraktów na koszary wojskowe i ponad 10 sojusznikach NATO prowadzących aktywne negocjacje (10). Dodatkowe kroki strategiczne obejmowały zakończone przejęcie Alberts Robotic Blending Technology oraz ogłoszenie Circus Visual Intelligence – pierwszego samodzielnego produktu AI spółki opartego na pięciu autorskich modelach AI Vision Models (10).
FY2025
W FY 2025 Circus SE wprowadziło w kwietniu w pełni uprzemysłowiony ucieleśniony system AI CA-1 Series 4 i zakończyło rozruch od uruchomienia fabryki do pierwszych dostaw do klientów w ciągu około sześciu miesięcy, dostarczając jednostki do klientów korporacyjnych, w tym supermarketów REWE (9). Spółka pozyskała około 48 milionów EUR wpływów brutto w drodze dwóch podwyższeń kapitału: 18,7 miliona EUR w marcu 2025 roku oraz około 29,5 miliona EUR uplasowanych 10 grudnia 2025 roku (9). Circus ustanowił Circus Defence SE jako wyodrębniony podmiot, zaprezentował autonomiczny taktyczny system zaopatrzenia wojsk CA-M i zbudował obecność operacyjną na Ukrainie, wchodząc tym samym do sektora obronnego (9). W H1 2025 spółka przejęła FullyAI w celu rozszerzenia platformy oprogramowania AI CircusOS i powiększyła międzynarodowy portfel patentowy do ponad 36 patentów (9). Skonsolidowana strata netto za pierwsze półrocze 2025 roku wyniosła 10 658 tysięcy EUR (9).
FY2024
W roku obrotowym 2024 Circus SE wykazała skonsolidowane przychody w wysokości EUR 251 tysięcy, wobec EUR 634 tysięcy w 2023 roku, gdyż spółka zamknęła działalność swoich lokalizacji testowych w lipcu 2024 roku i przekierowała zasoby na rozwój systemu CA-1 oraz rozruch produkcji 7. Strata EBITDA pogłębiła się do EUR -11 915 tysięcy (2023: EUR -4 051 tysięcy), a strata netto wzrosła do EUR -15 229 tysięcy, odzwierciedlając wyższe koszty osobowe oraz inwestycje skalujące w infrastrukturę produkcyjną i rozwój technologiczny 7 8. Kapitały własne skurczyły się z EUR 17 639 tysięcy do EUR 2 410 tysięcy, obniżając wskaźnik kapitału własnego z 80 % do 15 %, w związku z pełnym uplasowaniem obligacji zamiennych o wartości EUR 9 048 tysięcy do końca roku 7. W ciągu roku Circus sfinalizowała notowanie na Xetra w styczniu 2024 roku, wykazała portfel zamówień na CA-1 wynoszący 5 430 jednostek na koniec H1 2024 oraz podpisała umowy produkcyjne i dystrybucyjne z Celestica, REWE i Tamoil/HEM 5 7. W listopadzie 2024 roku ogłoszono podpisanie termsheet dotyczącego planowanego przejęcia Campo Group, niemieckiej spółki z dziedziny AI i robotyki, z zastrzeżeniem finalizacji umowy 5.
FY2023
Circus SE wygenerowała przychody statutowe w wysokości EUR 0,6 miliona w roku FY2023, pochodzące wyłącznie z działalności własnych kuchni testowych służących do walidacji technologicznej; w tym okresie nie odnotowano żadnych przychodów komercyjnych (8, 2). Spółka przejęła Aitme GmbH w sierpniu 2023 roku, integrując ją jako Circus Robotics GmbH, oraz przekształciła się w Societas Europaea, kończąc bezpośrednie notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Monachium w dniu 22 grudnia 2023 roku (2, 3). Strata netto za rok wyniosła EUR 5,0 miliona, przy pro forma EBITDA równej EUR -12,7 miliona, odzwierciedlającej inwestycje w fazie rozwojowej w Circus Robotics i Circus OS (2, 3). Wolne przepływy pieniężne wyniosły EUR -6,8 miliona; spółka zakończyła rok FY2023 na pozycji gotówkowej netto wynoszącej EUR 0,2 miliona, wspieranej przez podwyższenie kapitału o EUR 5,5 miliona oraz obligacje zamienne o wartości EUR 9,05 miliona zrealizowane w ciągu roku (2). Po dacie bilansu zabezpieczono umowy wstępne na ponad 5 000 jednostek CA-1 z partnerami, w tym z pekińskimi uczelniami oraz lotniskiem BER, przy czym komercyjne wprowadzenie na rynek zaplanowano od 2025 roku (2).
Źródła: oficjalne dokumenty relacji inwestorskich#
Wszystkie wykorzystane dokumenty źródłowe z typem (np. raport kwartalny, półroczny, roczny), datą publikacji i bezpośrednim linkiem do zgłoszenia (EDINET/SEC/IR). Każda cyfra górna w raporcie odsyła do pozycji na tej liście; dzięki temu każdą liczbę można prześledzić do jej miejsca w oryginale.
| # | Typ dokumentu | Opublikowano | Link |
|---|---|---|---|
| #3 | IR-Report | 2024-05-14 | Otwórz |
| #4 | IR-Report | 2024-05-14 | Otwórz |
| #2 | IR-Annual | 2024-06-27 | Otwórz |
| #5 | IR-Half | 2024-12-23 | Otwórz |
| #7 | IR-Annual | 2025-07-11 | Otwórz |
| #8 | IR-Annual | 2025-07-11 | Otwórz |
| #9 | IR-Half | 2025-12-19 | Otwórz |
| #10 | IR-Quarter | 2026-04-16 | Otwórz |
FAQ#
Czy istnieje prognoza zarządu (Guidance) na okres FY2026?
Tak. Zarząd opublikował cele na okres FY2026, w tym Przychody. Rozdział dotyczący Guidance tracking przedstawia wszystkie cele i porównuje je z późniejszymi wynikami rzeczywistymi; neutralnie, bez własnych szacunków.
Gdzie mogę znaleźć oficjalne dokumenty Investor Relations spółki Circus SE?
Rozdział dotyczący źródeł zawiera linki do wszystkich 8 wykorzystanych oryginalnych dokumentów zgłoszeniowych (Dokumenty IR) wraz z typem, datą publikacji i bezpośrednim odnośnikiem; każda liczba w raporcie opatrzona jest numerem źródła.